ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкендија со голот на Гури поведува против „лавовите“, Брегалница шокирана од Борец (ВИДЕО)


ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 15. КОЛО…. Битола: ПЕЛИСТЕР – СКОПЈЕ (0-0) Скопје: ШКУПИ – СТРУГА ТЛ (0-0) Штип: БРЕГАЛНИЦА – БОРЕЦ (0-1) Ѓорѓевиќ 4′ Скопје: ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Низ крајно тензичен натпревар со два црвени картони многу борба и нервоза на терен, на крај Шкупи дојде до триумф од 1-3 на гостувањето против Скопје во ...
| | веќе видена | слични

Академија Пандев одигра само 0:0 со Брегалница во меч со многу искри и по еден црвен картон за двата тима, за да дозволи Шкупи да се одвои на шест поени од нив ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Шкупи, „Шверцерите“ од околните ридови на стадионот „Железарница“ во Автокоманда дадоа поддршка за своите миленици на денешните натпревар од 16. ...
| | веќе видена | слични

Шкендија со пресврт во второто полувреме дојде до победа од 2-1 против Пелистер, Шкупи со 3-1 славеше на гостувањето кај Скопје, Академија Пандев одигра само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 364 | | | веќе видена

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 73 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 281 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 868 | | | веќе видена

Имаше нешто недокажано во вчерашната забелешка на премиерот Кирил Петков, го коментира потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова барањето на бугарскиот ...
сите 699 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкендија со голот на Гури поведува против „лавовите“, Брегалница шокирана од Борец (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: