Критики во Србија за полициска бруталност на вчерашниот протест


За време на протестните блокади на патишта и мостовите низ Србија, што се одржаа во саботата поради усвојувањето на законот за експропријација и референдум , ...
| | веќе видена | слични

Илјадници граѓани ги блокираа патиштата во повеќе градови низ Србија откако неколку еколошки организации ги повикаа да протестираат против Рио Тинто и законот ...
| | веќе видена | слични

Светскиот тенисерски ас и рекет број еден во светот, Новак Ѓоковиќ ги поддржа протестите во Србија против законските измени кои според демонстрантите власта ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ги поддржа протестите во Србија кои деновиве се случија против законските измени кои ги прави власта по мерка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за финансии Синиша Мали изјави денес дека во четврток на седницата на Владата на Србија на дневен ред ќе се најдат измените на Законот за ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тенисрер и светски рекет број еден, Новак Ѓоковиќ упати поддршка за протестите што вчера се одрѓаа во Србија против законските измени кои, според ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата „тргни-промени“ и денесka организираше блокада на патишта и мостови на десетина локации во Белград и во повеќе од 50 градови во Србија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 926 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 443 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 644 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Критики во Србија за полициска бруталност на вчерашниот протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: