Ангелоски: За минималната плата се фаќаме како давеник за сламка

Пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, утрово во „Добро утро, секое утро“ во Алфа телевизија , истакна дека Зоран Заев е уценет човек, кој ...
| | веќе видена | слични

Додека денеска се чека новата средба Заев – Гаши и дали Алтернатива ќе се приклучи кон парламентарното мнозинство, на нашата ФБ страница коментари на невидено, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 670 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелоски: За минималната плата се фаќаме како давеник за сламка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: