Во Австрија речиси 40.000 луѓе протестираа против задолжителната вакцинација


Речиси 40.000 луѓе излегоа на улиците во неколку градови во Австрија во знак на протест против мерките за коронавирус и плановите да ја направат вакцинацијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
5 копии
4 копии

Припадниците на интервентната полиција опремена со штитови и шлемови распоредни во квартот на белгиската престолнина во кои се лоцирани државните и инстициите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Белгиската полиција денеска употреби водени топови и солзавец за да ја растера групата демонстранти во Брисел. Учесниците на маршот протестираа против Ковид ...
| | веќе видена | слични

Повеќе илјади демонстранти се сорбаа во саботата во холанскиот град Утрехт изразувајќи го незадоволството поради новите ограничувања коишто на сила стапија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Единствен начин за да докажеме и покажеме дали анкетите се точни, е да одиме на избори, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на ...
сите 665 | | | веќе видена

Шведска ќе испрати дипломати во Турција за да се обиде да ги надмине приговорите на Анкара на нејзиниот план за пристап во НАТО, рече министерот за одбрана ...
сите 573 | | | веќе видена

СПЦ со официјално соопштение за одобрувањето на канонското единство со МПЦ-ОА. Еве што се наведува во соопштението кое Фактор го пренесува во целост. „Откако ...
сите 510 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 130 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Украинците ќе преименуваат железничка линија во „Стефаниа експрес“, по победничката песна на Евровизија отпеана од Калуш Оркестра. var ai_script = ...
сите 118 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 55 | | | веќе видена

На седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ највисокото раководство на партијата ќе одлучи кои ќе бидат следните чекори на делување, откако веќе неколку дена ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Австрија речиси 40.000 луѓе протестираа против задолжителната вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: