Кој е Димитар Ковачевски aктуелен заменик-министер за финансии?


2 копии

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

„Kaко претседател на СДСМ - Социјалдемократски сојуз на Македонија нагласувам дека ниту сам, а најмалку во мал круг луѓе можам или сакам да работам и носам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас ниту пред, ниту по мојата кандидатура немам комуникација во тој контекст, немам комуникација со претседателот Зоран Заев. Затоа што самите внатрепартиски ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не правам разлика меѓу луѓето. На СДСМ не му треба само лидер кој ќе раководи. Сметам дека не одговориме на сите барања на граѓаните и верувам дека тоа ќе го ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во Тема на денот на Сител, кандидатката за лидер на СДСМ Фросина Ременски рече дека немала контакт со Заев затоа што не чувствувала ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мојата цел е да победам и да го вратам социјалдемократскиот сојуз на победничките шини, изјави вечерва во Тема на денот на Сител Фросина Ременски, кандидат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 387 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 309 | | | веќе видена

„По вчерашната посета и средба помеѓу премиерите на Република Северна Македонија и Република Бугарија напревен е првиот исчекор, отворен е нов прозорец на ...
сите 283 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 299 | | | веќе видена

На крајот од прес конференцијата помеѓу премиерите на Македонија и Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков се случи еден интересен момент. Од Бугарија, ...
сите 468 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 230 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска секојдневно ја докажува негрижата за граѓаните и за Градот Скопје, велат од СДСМ. Во продолжение соопштението Прекинувањето ...
сите 331 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е Димитар Ковачевски aктуелен заменик-министер за финансии?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: