ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја


-16 милиони евра платила државата за кражбата на струја од европската мрежа за само еден месец, дополнително се реализирани сет на купувања на струја од над 11 ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рекорден раст на цената на регионалната берза Хупекс. Дури 320 евра за мегават час достигна цената која ја платија трговците со струја кои ги снабдуваат ...
| | веќе видена | слични

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот, се истакнува во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение целото соопштение ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза се продлабочува. На последната владина седница, Владата ја утврди Предлог – одлуката за распределба на средствата, со што ќе се обезбедат ...
| | веќе видена | слични

Проценките се дека со моментната цена на мазутот од 36 ден/кг, производната цена на АД ТЕЦ Неготино ќе изнесува од 150 – 175 евра / мегават-час, во зависност ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пуштањето на АД ТЕЦ Неготино во процес на производство ќе ја чини државата помалку отколку увоз на електрична енергија, оценува во интервју за МИА, генералниот ...
| | веќе видена | слични

, а од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека тоа се случува откако претходно се случило покачување на цените. „Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Владата ги ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на термоелектраната „Неготино“, Небојша Стојановиќ тврди дека пуштањето на АД ТЕЦ Неготино во процесот на производство ќе ја чини државата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 538 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 479 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 344 | | | веќе видена

Од СДСМ преку соопштение до јавноста реагираат на прес конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО ДПМНЕ.„Ниту една конструкција од Белиот дворец не може да ја ...
сите 196 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: