ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја


-16 милиони евра платила државата за кражбата на струја од европската мрежа за само еден месец, дополнително се реализирани сет на купувања на струја од над 11 ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рекорден раст на цената на регионалната берза Хупекс. Дури 320 евра за мегават час достигна цената која ја платија трговците со струја кои ги снабдуваат ...
| | веќе видена | слични

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот, се истакнува во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение целото соопштение ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза се продлабочува. На последната владина седница, Владата ја утврди Предлог – одлуката за распределба на средствата, со што ќе се обезбедат ...
| | веќе видена | слични

Проценките се дека со моментната цена на мазутот од 36 ден/кг, производната цена на АД ТЕЦ Неготино ќе изнесува од 150 – 175 евра / мегават-час, во зависност ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пуштањето на АД ТЕЦ Неготино во процес на производство ќе ја чини државата помалку отколку увоз на електрична енергија, оценува во интервју за МИА, генералниот ...
| | веќе видена | слични

, а од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека тоа се случува откако претходно се случило покачување на цените. „Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Владата ги ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на термоелектраната „Неготино“, Небојша Стојановиќ тврди дека пуштањето на АД ТЕЦ Неготино во процесот на производство ќе ја чини државата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 494 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 485 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 242 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 323 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: