Заев: Нема збор за утеха на родителите чии деца загинаа, ниту пак за сите граѓани на Косово

Премиерот Зоран Заев, во свое име и во име на Владата на Македонија изрази жалење за ужасната трагедија која се случи во Косово. – Нема збор за утеха на ...
| | веќе видена | слични

„Алијансата на Албанците денес реагираше во врска со церемонијата на приемот на посмртните останки на жртвите на трагедијата во Бугарија. Од оваа албанска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес, кога 45 жртви од трагедијата во Бугарија се испраќаат во вечниот дом, го молиме Бога да ги прифати овие души во својата милост и благосостојба, како и ...
| | веќе видена | слични

„На плоштадот ‘Скендербег’ во Скопје денеска граѓаните им оддадоа почит на жртвите на трагедијата во Бугарија.“ – објави весникот на албански јазик „Лајм“. ...
| | веќе видена | слични

„Молитви за жртвите, сочувство за семејствата, срам за властите“, велат од Алијанса за Албанците во писмено соопштение испратено до медиумите. „Денес, кога 45 ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените патници во трагичната ...
| | веќе видена | слични

Согласно одлуката на членките на АСОМ, паричните средства ќе бидат префрлени на сметката на Црвениот Крст, кои организацијата ќе ги распредели на повредените ...
| | веќе видена | слични

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 601 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 428 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 111 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 389 | | | веќе видена

Четири години немаше позитивни проекти за Скопје од страна на поранешниот градоначалник. Последните месеци од неговиот мандат се почнаа проекти без план и без ...
сите 197 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
сите 279 | | | веќе видена

Професорката и пратеник во Собранието, Гордана Силјановска Давкова вечерва во гостувањето во ТВ21, во врска со денешната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Нема збор за утеха на родителите чии деца загинаа, ниту пак за сите граѓани на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: