Амандманска расправа за Предлог-буџетот за 2022 година во Комисијата за финансирање и буџет


Поднесени се вкупно 223 амандмани, за кои исто така треба да се расправа пет дена, по што текстот треба да се достави до Владата, која треба да ги вгради ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На минатите парламентарни избори ветивме посветена работа да создадеме услови за одржливо, конкурентно и модерно земјоделство. Едно од ветувањата во програмата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Евтин популизам, манипулации и празни ветувања се карактеристика за политиките на СДСМ во земјоделството! Интервентниот фонд го ветувавте уште во 2016 година, ...
| | веќе видена | слични

Евтин популизам, манипулации и празни ветувања се карактеристика за политиките на СДСМ во земјоделството!, вели Цветан Трипуновски, претседател на комисијата ...
| | веќе видена | слични

Евтин популизам, манипулации и празни ветувања се карактеристика за политиките на СДСМ во земјоделството!, вели Цветан Трипуновски, претседател на комисијата ...
| | веќе видена | слични

СДСМ може и знае да спроведува големи реформи и да дава помош секогаш кога е потребно, во интерес на сите земјоделци. Изминатава недела беше недела на големи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Наша одлика е да бидеме постојани во тоа што го работиме и да го одржиме зборот, секое ветување да го докажеме на дело. Опозицијата освен да се кити со туѓи ...
| | веќе видена | слични

Откако ќе биде вратен во Собранието, дополнетиот Предлог-буџет оди на пленарна седница, а таму расправата трае пет дена.Владата на вчерашната седница, од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Буџетот што го предлагаме покрај конкретноста изразена во бројки, е и приказ на нашите залагања за дефинираните цели и принципи по кои ќе се водиме. Секој ...
| | веќе видена | слични

Предлог-буџетот за 2022 година по дополнувањата од Владата направени врз основа на амандманската расправа во собраниските комисии, се враќа пред пратениците во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амандманска расправа за Предлог-буџетот за 2022 година во Комисијата за финансирање и буџет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: