Скопјанец повикан во полиција поради говор на омраза за автобуската несреќа во Бугарија

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика во соработка со полициски службеници од СВР Скопје извршиле информативен разговор со В.Е. од Скопје ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кумановската полиција поднесе три кривични пријави против тројца кумановци кои не ја почитувале забраната за движење, соопштија денеска од МВР.Кумановците, ...
| | веќе видена | слични

Кумановците, двајца на возраст од 29 години и едниот триесет и петгодишен биле затекнати без дозвола за движење во Куманово, во април и мај годинава и не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против А.Д.(41) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. На 10.09.2021, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска, (03.12.2021) СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола, поднесе кривична пријава против А.Н(37) од Битола поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Полицијата поднесе кривична пријава против 41-годишен велешанец со иницијали А. Д. поради сомнение за сторено кривично дело измама. Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градежна инспекторка од Куманово доби кривична пријава за пропуст во работењето, соопшти МВР. -СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Т.(56) од ...
| | веќе видена | слични

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.Р.(43) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно орудие при ...
| | веќе видена | слични

Жител на Струга на кој му било издадено решение за изолација поради ковид-19, со нож нападнал вработен во обложувалница во градот, соопшти МВР. „ОВР Струга ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец повикан во полиција поради говор на омраза за автобуската несреќа во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: