Аутсајдери во фудбалот има само на хартија, кажа селекторот Милевски откако Македонија ја доби Италија во баражот за Светско


Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
| | веќе видена | слични

Maкедонија на 24. март ја чека тежок натпревар на гости против Италија во баражот за Светското првенство. Ждрепката сакаше да го добиеме најтешкиот можен пат ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија доби тешка задача и во баражот за Светското првенство ќе играме со Италија на гостински терен. За баражот сега зборуваше првиот ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската асоцијација на Италија, ФИГЦ, од ФИФА има рок уште 7 дена за да објави на кој стадион ќе ѝ биде домаќин на Македонија во бараж-полуфиналето на 24 ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот португалски репрезентативец исто така со големо внимание следната година во март ќе ги следи настапите во желбите неговата национална селекција ...
| | веќе видена | слични

Македонија има свои квалитети, не случајно сме во баражот и ќе се потрудиме да бидеме конкурентни и на овој натпревар. Македонија покажа дека без разлика дали ...
| | веќе видена | слични

На ждрепката во Цирих Македонија за противник во баражот го доби актуелниот европски шампион, Италија. Италијанците се фаворити, но секако дека нашите момци ...
| | веќе видена | слични

Maкедонија во петокот во Цирих го дозна патот за Мундијалот во Катар и тој не можеше да биде потежок, прво одиме на Италија во гости, а потоа во случај на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 473 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 227 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аутсајдери во фудбалот има само на хартија, кажа селекторот Милевски откако Македонија ја доби Италија во баражот за Светско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: