Маричиќ од Подгорица: Западен Балкан заслужува сигурна и европска иднина


– Знаеме дека државите од Западен Балкан имаат уште многу работа, реформи, предизвици и искушенија. Но, сега е вистинско време Унијата да покаже дека има јасен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик помошникот на Државниот секретар на САД за Западен Балкан Габриел Ескобар утре доаѓа во Скопје на средби со претседателот Стево Пендаровски и други ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасада во Македонија денеска информираше дека заменик-помошникот на Државниот секретар на САД за Западен Балкан, Габриел Ескобар ќе претстојува ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер именува специјален претставник за Западен Балкан Сер Стјуарт Пич е именуван од британскиот премиер Борис Џонсон за специјален пратеник за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Борис Џонсон за Специјален претставник за Западен Балкан, го назначи поранешниот шеф на британскиот генералштаб Сер Стјуарт Пич. Пич ќе ја преземе ...
| | веќе видена | слични

Сега за сега нема реакции за именувањето на Сер Стјуарт Пич за новиот специјален пратеник за Западен Балкан и да бидам искрена многумина беа затекнати од ова ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон го назначи Стјуарт Пич за специјален претставник за Западен Балкан како дел од континуираната посветеност на Обединетото ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон го назначи Сер Стјуарт Пич за специјален пратеник за Западен Балкан.Тој наведува дека регионот се соочува со најголемата ...
| | веќе видена | слични

Обединетото кралство ја засилува заинтересираноста за Западен Балкан. По првпат, островската држава назначува специјален претставник, кој треба да се грижи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 315 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 839 | | | веќе видена

Во 1918, болшевиците едноставно престанаа да го враќаат надворешниот долг на царска Русија – дали Русија повторно ќе банкротира 1 век подоцна. Единствена ...
сите 157 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ од Подгорица: Западен Балкан заслужува сигурна и европска иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: