Маричиќ од Подгорица: Западен Балкан заслужува сигурна и европска иднина


– Знаеме дека државите од Западен Балкан имаат уште многу работа, реформи, предизвици и искушенија. Но, сега е вистинско време Унијата да покаже дека има јасен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американската амбасада во Македонија денеска информираше дека заменик-помошникот на Државниот секретар на САД за Западен Балкан, Габриел Ескобар ќе претстојува ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер именува специјален претставник за Западен Балкан Сер Стјуарт Пич е именуван од британскиот премиер Борис Џонсон за специјален пратеник за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Борис Џонсон за Специјален претставник за Западен Балкан, го назначи поранешниот шеф на британскиот генералштаб Сер Стјуарт Пич. Пич ќе ја преземе ...
| | веќе видена | слични

Сега за сега нема реакции за именувањето на Сер Стјуарт Пич за новиот специјален пратеник за Западен Балкан и да бидам искрена многумина беа затекнати од ова ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон го назначи Стјуарт Пич за специјален претставник за Западен Балкан како дел од континуираната посветеност на Обединетото ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон го назначи Сер Стјуарт Пич за специјален пратеник за Западен Балкан.Тој наведува дека регионот се соочува со најголемата ...
| | веќе видена | слични

Обединетото кралство ја засилува заинтересираноста за Западен Балкан. По првпат, островската држава назначува специјален претставник, кој треба да се грижи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Република Грција во нашата држава. На состанокот се изразени честитки за изборот на ...
сите 502 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

„Господине Османи не знам за останатите колеги, но јас денеска доживувам дежа ву во оваа сала. И морам да признам дека не можам да говорам со емоции. Затоа што ...
сите 245 | | | веќе видена

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуств, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за ...
сите 198 | | | веќе видена

Приватно да се тестирате за коронавирусот чини 2.000, на тоа додадено уште 1.800 денари за да направите основна крвна слика заедно со CRP и Димери, вкупно ќе ...
сите 222 | | | веќе видена

Ново предупредување дека русија се подготвува за инвазија..Во телефонски разговор меѓу Џо Бајден и украинскиот претседател Володимир Зелински, претседателот на ...
сите 603 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

Нашиот став за техничката влада е конзистентен. Апсолутно поддржуваме предлогот да дојде на дневен ред и да се отвори прашањето, по што сите треба да се ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ од Подгорица: Западен Балкан заслужува сигурна и европска иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: