Почна постапката за кандидирање за претседател на СДСМ, изборите на 12 декември


Централниот одбор на СДСМ на синоќешната седница донесе одлука за започнување на процесот за организирање внатрепартиски непосредни избори за претседател, што ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, актуелен заменик министер за финансии, е еден од тројцата потврдени кандидати кои влегоа во трка за претседателското место во владејачкиот ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски, еден од тројцата кандидати за лидер на СДСМ, извести дека се откажува од статутарното право да предложи свои претставници кои ќе ја следат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јован Деспотовски, кандидат за претседател на СДСМ објави дека се откажува од правото со свои претставници да ја следи работата на партиските изборни органи во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот организациски секретар на СДСМ Миле Зечевиќ, кој најави кандидатура за партиски лидер но подоцна се предомисли, тврди дека неговото појавување не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не го исполнува условот од статутот, најмалку еднаш да бил избран од Конгресот за член на некој од партиските органи.Во игра остануваат тројца кандидати, за ...
| | веќе видена | слични

 Партиската изборна комисија денеска ги верификуваше кандидатурите на Димитар Ковачевски, Фросина Ременски и Јован Деспотовски. Кандидатурата на активистот од ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека со ваков пристап кон обединувањето ќе ги привлечам сите поранешни и сегашни членови, оние пасивизираните, но и нови кои ќе го препознаат новиот ...
| | веќе видена | слични

Централната изборна комисија на СДСМ денеска утврди дека три од четирите кандидатури за иден претседател на СДСМ се целосни. Одбиена е кандидатурата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид и презема дејствија за утврдување на фактите за настаната тешка сообраќајна несреќа во ...
сите 265 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков в петок ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата недела, ...
сите 318 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Пред усвојување на дневниот ред на денешната 61-та седница на Собранието, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски побара дополнување ...
сите 469 | | | веќе видена

Фановите на Аки Рахимовски денеска за последен пат се поздравија со фронтменот на култната рок-група „Парни ваљак“. Во негова чест беше кај тревникот пред ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна постапката за кандидирање за претседател на СДСМ, изборите на 12 декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: