Уапсен директорот на рускиот рудник за јаглен „Листважнаја“, во кој загинаа 51 рудар

На директорот на рускиот рудник за јаглен „Листважнаја”, Сергеј Махраков, кој е обвинет за кршење на правилата за индустриска безбедност во случајот со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четворица пратеници на Европскиот парламент покренуваат прашања до Европската комисија во врска со незаконскиот притвор на Јордан Камчев и континуираното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европратеници бараат мониторинг на случајот Камчев преку Делегацијата на Европската Унија во Скопје и одговор од Европската комисија за континуирано кршење на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) во Стразбур го одби барањето на адвокатскиот тим на Орце Камчев на државата да и се изрече времена мерка со која тој ќе ...
| | веќе видена | слични

Данските обвинители денеска побараа казна од 54 милиони евра против компанија обвинета за кршење на ембаргото на ЕУ за гориво против Сирија, како и две години ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Судот за човекови права во Стразбур го одби барањето на бизнисменот Орце Камчев на државата да ѝ се изрече времена мерка. Ова всушност значи дека судот одби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судот во Стразбур бара образложение од Владата на Македонија и за последниот медицински третман на жалителот во врска со неговата срцева состојба. Конкретно, ...
| | веќе видена | слични

Реакција во услови на кризен менаџмент во Русија Руските власти веднаш по несреќата во рудникот за јаглен Листважнаја, во која загинаа 51 лице, уапсија пет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен директорот на рускиот рудник за јаглен „Листважнаја“, во кој загинаа 51 рудар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: