Ковачки: Не е доволно Заев да не биде премиер и претседател на СДСМ, за промени потребни предвремени избори


Заев си оди, т.н. заевизам останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот. Синоќа СДСМ приреди театар, ...
| | веќе видена | слични

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија. Ова се ...
| | веќе видена | слични

„Ние бараме избори веднаш значи што побрзо се случат толку подобро за државата, не само доколку одиме себично ние како партија тогаш би биле неискрени кон ...
| | веќе видена | слични

Затоа што себично е ако гледаме, нас ни одговара оваа состојба да продолжи да кажеме од партиска гледна точка виза ви Социјалдемократскиот сојуз. Меѓутоа она ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Што се однесува до Алтернатива тие доколку влезат во Владата на Социјалдемократскиот сојуз и на Зоран Заев практично ќе докажат дека ги напуштаат принципите ...
| | веќе видена | слични

Пратникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, во своето гостување во Тема на денот на телевизија Сител, изјави дека Христијан Мицкоски има кредибилитет ...
| | веќе видена | слични

На конгресот планираме значи да ја разгледаме новата доктрина на партијата, да се усвојат стратешките документи, да се потврдат стратешките правци и одредби на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки вечерва во Тема на денот на Сител во врска со изборот на претседател на ВМРО-ДПМНЕ на 12 декември изјави дека целосно ...
| | веќе видена | слични

Во владејачката СДСМ имаат избор на претседател, додека во ВМРО-ДПМНЕ имаме конгрес и една од точките ќе биде изборот на претседател на партијата, а Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статусот на неутралност на Швајцарија може да биде ставен на најголемиот тест во последните неколку децении. Министерството за одбрана на Швајцарија се ...
сите 697 | | | веќе видена

Ден по влегувањето во канонско единство со СПЦ, поглаварот на Македонската православна црква г.г. Стефан и српскиот патријарх Порфириј во четврток ќе одржат ...
сите 487 | | | веќе видена

Потребни нѝ се, живи, украински херои, рече украинскиот претседател Володимир Зеленски за украинските борци од Азовстал. Украинската војска измината ноќ ...
сите 186 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 124 | | | веќе видена

Интензивни преговори се водат меѓу синдикатот за образование со Министерството за труд и социјала и со министерството за образование. Ставовите се приближуваат ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Не е доволно Заев да не биде премиер и претседател на СДСМ, за промени потребни предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: