Ковачки: Не е доволно Заев да не биде премиер и претседател на СДСМ, за промени потребни предвремени избори


Заев си оди, т.н. заевизам останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот. Синоќа СДСМ приреди театар, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија. Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија. Ова се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ние бараме избори веднаш значи што побрзо се случат толку подобро за државата, не само доколку одиме себично ние како партија тогаш би биле неискрени кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, во своето гостување во Тема на денот на телевизија Сител, изјави дека Христијан Мицкоски има кредибилитет ...
| | веќе видена | слични

Затоа што себично е ако гледаме, нас ни одговара оваа состојба да продолжи да кажеме од партиска гледна точка виза ви Социјалдемократскиот сојуз. Меѓутоа она ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Што се однесува до Алтернатива тие доколку влезат во Владата на Социјалдемократскиот сојуз и на Зоран Заев практично ќе докажат дека ги напуштаат принципите ...
| | веќе видена | слични

На конгресот планираме значи да ја разгледаме новата доктрина на партијата, да се усвојат стратешките документи, да се потврдат стратешките правци и одредби на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки вечерва во Тема на денот на Сител во врска со изборот на претседател на ВМРО-ДПМНЕ на 12 декември изјави дека целосно ...
| | веќе видена | слични

Не очекувам да СДСМ со новото раководство во иднина да има промени во функционирањето, изјави вечерва во Тема на денот на Сител пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 540 | | | веќе видена

Четири години немаше позитивни проекти за Скопје од страна на поранешниот градоначалник. Последните месеци од неговиот мандат се започнаа проекти без план, и ...
сите 490 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 554 | | | веќе видена

Приведен е 22 годишникот кој вчера вечер ја прегази 24 годишната девојка на пешачки премин кај Сити мол, а таа на лице место го загуби животот. Тој во моментов ...
сите 104 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 388 | | | веќе видена

МАКЕДОНСКО - БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ ОСТАНУВААТ ВО ФОКУСОТ Доминантно разговаравме на кој начин да ја вратиме довербата, изјави премиерот Димитар Ковачевски во ...
сите 280 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Не е доволно Заев да не биде премиер и претседател на СДСМ, за промени потребни предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: