ВМРО-ДПМНЕ: Кој ќарувал од нелегалниот бизнис кој однесе 44 животи?


8 копии

Поминаа 11 дена од сообраќајна несреќа во Бугарија, а криминалната и неспособна власт СДСМ – ДУИ молчат и ја прикриваат вистината за оваа голема трагедија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Властите во Бугарија веќе ги соопштија првичните информации од истрагата, а институциите во Македонија наместо истрага, си ја префрлаат одговорноста од една на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Патот кон“ во Алсат телевизија, истакна дека предвремени парламентарни избори се потребни затоа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Патот кон" во Алсат телевизија, истакна дека неопходно е да има предвремени парламентарни избори ...
| | веќе видена | слични

Запрашан за коментар во врска со неодамнешната автобуска несреќа во Бугарија, во која трагично загинаа 45 лица, Мицкоски вели:-Овие луѓе коишто се сега во ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното издание на „Патот кон“ во Алсат телевизија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, истакна дека предвремени парламентарни избори се ...
| | веќе видена | слични

– Првичниот одговор беше на место, излегоа екипи, форензички екипи кажаа дека несреќата се случила, но сепак не сакаа во тој момент да шпекулираат како и зошто ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста на власта, сама по себе претставува безбедносен ризик за граѓаните“, зборуваме за хуманата, за онаа индивидуалната безбедност на граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Кој ќарувал од нелегалниот бизнис кој однесе 44 животи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: