СДСМ ја прифати оставката на Заев, Алтертнатива ќе преговара за влегување во влада


Централниот одбор на СДСМ на неколку часовна средба ја констатираше поднесената оставка на претседателот Зоран Заев. Портпаролката на СДСМ Богданка Кузевска ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски, кандидат за претседател на СДСМ предмалку објави дека се откажува од правото со свои претставници да ја следи работата на партиските изборни ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот организациски секретар на СДСМ Миле Зечевиќ, кој најави кандидатура за партиски лидер но подоцна се предомисли, тврди дека неговото појавување не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не го исполнува условот од статутот, најмалку еднаш да бил избран од Конгресот за член на некој од партиските органи.Во игра остануваат тројца кандидати, за ...
| | веќе видена | слични

 Партиската изборна комисија денеска ги верификуваше кандидатурите на Димитар Ковачевски, Фросина Ременски и Јован Деспотовски. Кандидатурата на активистот од ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека со ваков пристап кон обединувањето ќе ги привлечам сите поранешни и сегашни членови, оние пасивизираните, но и нови кои ќе го препознаат новиот ...
| | веќе видена | слични

Централната изборна комисија на СДСМ денеска утврди дека три од четирите кандидатури за иден претседател на СДСМ се целосни. Одбиена е кандидатурата на ...
| | веќе видена | слични

Отфрлена е кандидатурата на Властимир Алексовски, член и активист на СДСМ од Куманово, кој пројави амбиции да стане претседател на партијата. Не го исполнува ...
| | веќе видена | слични

Три кандидатури за претседател на СДСМ се прифатени, а една е одбиена поради неосполнување на правилата и условите кои биле распишани, соопшти пратеничката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 577 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 364 | | | веќе видена

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов, во гостувањето во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека три месеци е идеален рок за ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ ја прифати оставката на Заев, Алтертнатива ќе преговара за влегување во влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: