ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го предложил Ковачевски за свој наследник, Алтернатива засега без одлука дали ќе влезе во Владата

ЗАЕВ ГО ПРЕДЛОЖИЛ КОВАЧЕВСКИ Зоран Заев го промовирал Димитар Ковачевски за наследник на лидерската позиција на состанокот нa ЦО, брифира за ТВ 24 висок ...
| | веќе видена | слични

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
| | веќе видена | слични

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА АВТОБУСОТ КОЈ ИЗГОРЕ ВО БУГАРИЈА Утврдена е причината за пожарот во автобусот на Беса Транс. Ова за БТВ го кажа бугарскиот обвинител Бисер ...
| | веќе видена | слични

Еко-активистите од „О2 Иницијатива“ реагираат дека завчера во Собранието не се усвои амандманот за промена на загадувачкиот начин на загревање на здравствените ...
| | веќе видена | слични

Пред два дена во Собранието не се усвои амандманот за промена на загадувачкиот начин на загревање на здравствените установи во најзагадените градови во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопското обвинителство истражува како се случи вчерашната сообраќајна несреќа на мостот Гоце Делчев, во близина на Владата, во која смртно беше прегазен 76 ...
сите 392 | | | веќе видена

На 4 февруари Бугарија и Северна Македонија подготвуваат заедничко чествување на Гоце Делчев по повод 150-годишнината од неговото раѓање, најави бугарскиот ...
сите 485 | | | веќе видена

Детската амбасада Меѓаши, микробиологот д-р Никола Пановски и доктор Злате Мехмедовиќ бараат да се преиспита одлуката за почеток на второто полугодие со ...
сите 132 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 336 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 56 | | | веќе видена

Елизабета Канческа Милевска некогашната министерка за култура, беше гостинка во емисијата „Студио 10“. Таа моментално е надвор од политиката и кога би била пак ...
сите 310 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва се обрати на свечената академија по повод националниот ден на Србите во Република Македонија. На свеченоста на која ...
сите 104 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го предложил Ковачевски за свој наследник, Алтернатива засега без одлука дали ќе влезе во Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: