Макрон за мигрантската рута преку Ла Манш: Британија треба да стане сериозна

Претходно Франција ја откажа поканата на британската министерка за внатрешни работи Прити Пател за средба поради ситуацијата во Кале, нагласувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратениците од Лабуристичката партија го пријавиле британскиот премиер Борис Џонсон во полиција бидејќи бил присутен на две забави за време на заклучувањето ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон наводно го навредувал премиерот на Обединетото Кралство Борис Џонсон минатата недела за време на неговата посета на ...
| | веќе видена | слични

Како симфонија на Чајковски, ова со ковидот… таман малку како да здивнавме, а некои (повеќето, да бидеме искрени) се понадеваа дека ѝ го видовме грбот на ...
| | веќе видена | слични

Новиот сој омикрон може да предизвика зголемување на заразата со коронавирусот и да го предизвика најголемиот бран во Велика Британија, предупредуваат група ...
| | веќе видена | слични

Британците кои ќе одбијат да носат маска ќе бидат казнети, а казната секој пат ќе се зголемува. Сето ова е дел од планот на Владата за одржување на поволна ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Министерот за здравство, Саџид Џавид, потврди дека на сите возрасни ќе им биде понудена трета доза, откако Мешовитиот комитет за вакцинација и имунизација ...
| | веќе видена | слични

Минималното растојание во Британија за бустер дозата за „Ковид“ вакцината ќе се преполови од шест месеци на три, откако владата го прифатила советот од својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Синоќа (21/22.05.2022) година од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, во содејство со полициски службеници од ...
сите 438 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 722 | | | веќе видена

СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 343 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 179 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон за мигрантската рута преку Ла Манш: Британија треба да стане сериозна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: