Пендаровски-Бечиќ: Размена на искуства со Црна Гора за остварување членството во ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Алекса Бечиќ, претседател на Собранието на Црна Гора. На средбата беше изразено задоволство од развојот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска, во Домот на хуманитарни организации “Даре Џамбаз”, оствари средба со претставници од Националниот совет на ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на НСИОМ го информираа претседателот Пендаровски за тековните активности по повод одбележувањето на 3 декември, Меѓународниот ден на лицата со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска на маргините на Министерскиот состанок на НАТО, во Рига се сретна со помошник државниот секретар на САД ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес на маргините на Министерскиот состанок на НАТО, во Рига оствари билатерална средба со помошник-државниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски ги прими акредитивните писма на новите амбасадори на Соединетите Мексикански Држави и на Малезија во Република Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

За жал, со изјавата дека во Бугарија нема македонско малцинство, бугарскиот премиер Кирил Петков, се вклучи во тоталитарната штафетна трка, која ја започна ...
сите 536 | | | веќе видена

Во текот на вториот ден од собраниската седница за избор на влада, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и потпретседател на партијата Александар Николоски реплицираше на ...
сите 342 | | | веќе видена

Предлогот на нова Влада е стара песна со нов глас, само со уште послаб хор. Луѓето кои беа во составот на минатата Влада која требаше да биде реформска, не ...
сите 298 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски-Бечиќ: Размена на искуства со Црна Гора за остварување членството во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: