Македонија ќе игра против европскиот шампион Италија во баражот за Светско


Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
| | веќе видена | слични

Maкедонија на 24. март ја чека тежок натпревар на гости против Италија во баражот за Светското првенство. Ждрепката сакаше да го добиеме најтешкиот можен пат ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија доби тешка задача и во баражот за Светското првенство ќе играме со Италија на гостински терен. За баражот сега зборуваше првиот ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската асоцијација на Италија, ФИГЦ, од ФИФА има рок уште 7 дена за да објави на кој стадион ќе ѝ биде домаќин на Македонија во бараж-полуфиналето на 24 ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот португалски репрезентативец исто така со големо внимание следната година во март ќе ги следи настапите во желбите неговата национална селекција ...
| | веќе видена | слични

Македонија има свои квалитети, не случајно сме во баражот и ќе се потрудиме да бидеме конкурентни и на овој натпревар. Македонија покажа дека без разлика дали ...
| | веќе видена | слични

На ждрепката во Цирих Македонија за противник во баражот го доби актуелниот европски шампион, Италија. Италијанците се фаворити, но секако дека нашите момци ...
| | веќе видена | слични

Maкедонија во петокот во Цирих го дозна патот за Мундијалот во Катар и тој не можеше да биде потежок, прво одиме на Италија во гости, а потоа во случај на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дефинитивно е јасно кои се селекциите кои се пласираа од 13-тото до 22-рото место на Европското првенство во ракомет во Унгарија и во Словачка. Македонија ...
сите 636 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 220 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 38 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ќе игра против европскиот шампион Италија во баражот за Светско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: