Алтернатива одлучува дали ќе биде дел од владината коалиција


Партијата алтернатива за попладне има закажано седница на централното претседателство, која исто беше одложена поради тридневната жалост и автобуската несреќа ...
| | веќе видена | слични
12 копии
3 копии
11 копии

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
| | веќе видена | слични

-Нашиот став како ДУИ е дека се добредојдени во Владата сите политички партии кои ги споделуваат сите вредности во делот на интегрирање на нашата држава во ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алтернатива за денеска ја одложи седницата на Централниот совет на која синоќа требаше да се одлучува дали партијата ќе биде дел од Владата. Причина за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 190 | | | веќе видена

На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
сите 334 | | | веќе видена

Охрид, 28. јануари 2022 (ИНПРЕС) – Од недела во недела расте бројот на заболени од сезонски грип во Охрид. Согласно извештајот на Институтот за јавно здравје ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтернатива одлучува дали ќе биде дел од владината коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: