Мицкоски: И да си замине Заев, заевизмот ќе остане, тој ќе најде пион кој ќе го продолжи неговиот лик и дело


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање на денешната изјава во општина Аеродром дали очекува промени од новата власт ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на нивото на странски инвестиции истакна дека Македонија се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Со СДСМ на чело Македонија со 7 пати помалку инвестиции од Србија, и 10% помалку од Косово, државата последна во регионот по прилив на СДИ. Со 244 милиони ...
| | веќе видена | слични

Запрашан за коментар во врска со неодамнешната автобуска несреќа во Бугарија, во која трагично загинаа 45 лица, Мицкоски вели:-Овие луѓе коишто се сега во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Моменталниот распоред на пратенички мандати во собранието не го рефлектира актуелниот став на граѓаните, кој беше изразен на 31 октомври, рече Драган Ковачки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драган Ковачки член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во собранието, во вечерашното гостување на Телевизија 21 во емисијата „Клик Плус” одговори на прашањето дали ...
| | веќе видена | слични

СДСМ организира внатрепартиски избори за претседател на партијата на демократски начин и тој демократски капацитет се рефлектира и на изборите закажани за 12 ...
| | веќе видена | слични

-Постојат политичари кои застанаа заеднички за да не падне оваа Влада, додека од другата страна имаше непринципиелна коалиција составена од луѓе кои се против ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ покажа дека може да коалицира со албанските партии, истакна генералниот секретар на партијата, Драган Ковачки во гостувањето на ТВ 21. Претседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мартин Велковски е играчот што ја доби улогата на замена за повредениот Кире Лазаров, голем товар на грбот на ракометарот на Еурофарм Пелистер. Слично како и ...
сите 558 | | | веќе видена

Во Договорот за добрососедство имаме многу јасна дефиниција за јазикот и тезата за јазикот, како и во дел од другите документи кои се потпишани. Бугарија прва ...
сите 515 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 393 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 351 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Германската министерка за Европа, Ана Лурман која по вчерашната посета на Скопје, денеска престојува во Тирана, на прес-конференција рече дека Германија е ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ под слоганот „Има Решение“ го најави почетокот на кампањата за промоција на медијацијата како алтернативен начин за решавање ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: И да си замине Заев, заевизмот ќе остане, тој ќе најде пион кој ќе го продолжи неговиот лик и дело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: