Во Словенија опаѓа бројот на новозаразени, но состојбата во болниците не се подобрува


Во последните 24 часа се откриени 2.364 нови инфекции со 6.523 тестови, со 36,2 отсто позитивни наоди кај тестираните, а починале 17 пациенти, објави денес ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Парично казнување за оние кои не се вакцинирани, а ќе завршат во болница поради коронавирус. Ваква иницијатива предлагаат лекари во Словенија каде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грција Грција објави дека воведува задолжителна вакцинација против коронавирус за лицата постари од 60 години, што е драстичен чекор во борбата на земјата со ...
| | веќе видена | слични

Со гласовите од пратениците на владејачката Нова демократија и опозициската Движење на промена, грчкиот Парламент синоќа го изгласа амандманот за ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот Парламент синоќа го изгласа амандманот за задолжителната вакцинација на лицата над 60 години, јави дописничката на МИА од Атина. Амандманот предвидува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 815 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Цели две и пол години од пандемијата на корона вирусот единствената земја во светот која не пријави ниту еден случај на заразен, сега се соочува со вистинска ...
сите 250 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 441 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Словенија опаѓа бројот на новозаразени, но состојбата во болниците не се подобрува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: