СДСМ: Мицкоски промовира проекти на СДСМ кои до пред еден месец ги критикуваше


Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
| | веќе видена | слични

Навистина сум разочаран од тоа што велеа дека ја слушнале пораката од граѓаните, но тие се уште се во политичката кал, додаде тојСпоред него не требаше да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од донесувањето на телата на 45-те починати во несреќата во Бугарија, власта направи спектакал, а нема ниту морална одговорност, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

“Се уверивме за тековните проблеми со коишто се соочуваат секојдневно во доменот на нивното делување.Перспективата на локалната самоуправа ја гледам во ...
| | веќе видена | слични

Прилепските стопанственици од Регионалната стопанска комора денеска имаа средба со градоначалникот Борче Јовчески, на која присуствуваше лидерот на ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа дали очекува драстично зголемување на цената на струјата и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Имавме исклучително квалитетна и плодна средба со регионалната стопанска комора во Прилеп. Разговаравме за сето она коешто е потребно, а кое за жал во минатото ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Добив многу пораки на згрозување од страна на граѓани кои со неверување ја проследија најавата од официјални лица од владата, небаре станува збор за некаков ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес остваривме работна средба на иницијатива на локалната самоуправа на Општина Прилеп во соработка со регионалната стопанска комора којашто покажа навистина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Борче Јовчески, градоначалник на општина Прилеп д енес остварија работна средба на иницијатива на локалната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако заврши понатамошното натпреварување за Македонската репрезентација на Европското ракометно првенство на Стариот континент, тие сепак се победници во ...
сите 436 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 221 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 464 | | | веќе видена

Одлуката второто полугодие за основците и средношколците да продолжи на први февруари поради актуелната епидемиолошка состојба со ковид 19 е оправдана вели ...
сите 263 | | | веќе видена

Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и ...
сите 456 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 391 | | | веќе видена

Надлежните ги послушаа советите на епидемиолозите, земјата се наоѓа во пикот на заразата- учениците да останат дома. Главниот координативен кризен штаб ...
сите 410 | | | веќе видена

Полициски службеници Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Кисела Вода вчера во 17:50 часот го лишиле од слобода Д.К.(33) од Скопје ...
сите 468 | | | веќе видена

Најголемата и најбизарната мигрантска криза во историјата конечно заврши. Новак Ѓоковиќ, дехидриран и видно исцрпен од малтретирање на тешката австралиска ...
сите 412 | | | веќе видена

Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе реконструира ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски промовира проекти на СДСМ кои до пред еден месец ги критикуваше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: