Мицкоски: На СДСМ ѝ треба суштинска промена, Алтернатива има две опции за својата иднина


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека органите на СДСМ вечер на седниците на Централниот и Извршниот одбор ќе одлучуваат како понатаму ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во изјавата после средбата која ја оствари заедно со градоначалникот на Прилеп Борче Јовчески, со Регионалната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
| | веќе видена | слични

Нема да почитуваме едностран договор со Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Рече дека премиерот во заминување Зоран Заев е подготвен да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во изјава по средбата што ја оствари заедно со градоначалникот на Прилеп, со Регионалната стопанска комора, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска заедно со градоначалникот на Прилер, Борче Јовчески, бевме на увид за чистење на депонија и реконструкција на улица во централно градско подрачје во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оцени дека новите кандидати за претседател на владејачката СДСМ, нема да донесат промени во партијата, односно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: На СДСМ ѝ треба суштинска промена, Алтернатива има две опции за својата иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: