Арифи се сретна со Пангалос, Груевски уште го кани Пападимос!

3 копии
2 копии

Пристапниот дијалог не е замена за почетокот на преговорите, но е голема можност да продолжиме со реформите, да им се даде динамика - истакна вицепремиерката ...
| | веќе видена | слични

На средбата со Пангалос не било разговарано за името, но според Арифи, тоа било можност за создавање позитивна атмосфера. Вицепремиерката за европски прашања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија ја призна Македонија како независна, но ние ги заборавивме нивните тврдења зошто ја признаа Македонија, вели Мухамед Халили, претседател на Советот на ...
сите 383 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 314 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арифи се сретна со Пангалос, Груевски уште го кани Пападимос!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: