Турската полиција употреби солзавец и гумени куршуми врз жените кои протестираа во Истанбул (ВИДЕО)


Од почетокот на годинава во Турција се убиени 345 жени, а во 2020 година 410. Турската полиција синоќа употреби солзавец и гумени куршуми врз неколку стотици ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турција е подготвена да посредува во разговорите меѓу Русија и Украина, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Се надеваме дека овој регион нема да ...
| | веќе видена | слични

Турската полиција употреби солзавец и гумени куршуми во четвртокот за да потисне илјадници луѓе, од кои многу жени, кои излегоа на улиците на Истанбул за да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот кошаркар на НБА тимот, Бостон Селтикс, Енес Кантер, кој е роден во Швајцарија, доби американско државјанство. При добивањето државјанство, Кантер си ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енес Кантер од утре ќе биде американски државјанин, а решил да го додаде презимето Фридом (слобода) во своите нови документи за идентификација. Кантер кој ...
| | веќе видена | слични

Центарот на Бостон селтикс и поранешен турски репрезентативец, Енес Кантер (29) од утре ќе стане американски државјанин и ќе се вика „Енес Кантер Слобода“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Турската полиција употреби солзавец во Истанбул врз неколку стотици жени собрани на протест против насилството и повлекувањето на Турција од меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шведска одлучи да поднесе барање за членство во НАТО. Еден ден откако соседна Финска најави влез во алијансата, уште една скандинавска држава реши да ја ...
сите 679 | | | веќе видена

Доделувањето најширока можна автономија и полна самостојност на МПЦ, како што гласи денешната одлука на Саборот, не значи автокефалност. Ова што Македонската ...
сите 535 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во 00.45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка ...
сите 463 | | | веќе видена

Информациите од Брисел, но и од Париз се дека можеби нешто ново е на повидок. Додека се уште трае војната во Украина, францускиот Претседател Макрон најави нов ...
сите 227 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 142 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турската полиција употреби солзавец и гумени куршуми врз жените кои протестираа во Истанбул (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: