Градот Скопје и скопските општини со парична помош за семејствата на настраданите во кобната несреќа

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, во просториите на општината, денеска на избраните граѓани ги додели решенијата за субвенции за купување ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, во просториите на општината денеска ги додели решенијата за субвенции за купување на печки на пелети на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ги потпишав решенијата за легализација за предметите кои во изминатите денови беа решени. Се зголемува динамиката на решавање на предметите за легализација, ...
| | веќе видена | слични

Нашите сограѓани заслужуваат да живеат во таква општина.Денес ги вклучуваме сите расположливи капацитети и ресурси во расчистување на општината. Заедно со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 221 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 235 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 39 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена

Дипломатската турнеја на Блинкен е планирана поради загриженоста на Украина и нејзините западни сојузници за распоредувањето на десетици илјади руски војници ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градот Скопје и скопските општини со парична помош за семејствата на настраданите во кобната несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: