ОЗДРАВЕВМЕ ЛИ ОД КОРОНА КРИЗАТА - бројката на невработени се намали за 25 илјади во однос на најстрашниот месец


Октомври е осмиот месец по ред во кој се намалува невработеноста во земјава, говорат н ајновите податоци на Агенцијата за вработување. Односно, во октомври ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европското население брзо старее, а финансиските мерки за поттикнување на раѓање деца не ги даваат очекуваните резултати, нагласи регионалната директорка на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Светската трговија се очекува да достигне рекордно ниво оваа година, и покрај пандемијата со коронавирусот, јави ДПА. Конференцијата на ОН за трговија и развој ...
| | веќе видена | слични

Растот на светската трговија во 2021 година се очекува да биде 23% на годишна основа. Оваа прогноза е содржана во извештајот на Конференцијата на Обединетите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЗДРАВЕВМЕ ЛИ ОД КОРОНА КРИЗАТА - бројката на невработени се намали за 25 илјади во однос на најстрашниот месец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: