Царинската управа остана без струјата од У-пауер: Компанијата вплеткана во нападот на Бислимовски ги раскинува договорите со државните органи и општините

Компанијата У Поуер почна да ги раскинува договорите за испорачување електрична енергија што ги имаше со државни институции и општини низ државата. Месецов ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Црна Гора Раководството на Комбинатот за алуминиум (КАП) им најави на своите работници да се подготват за постепено затворање на оддели во електролиза, односно ...
| | веќе видена | слични

Според последните официјални податоци на Евростат за првата половина од годинава жителите на Украина плаќаат најевтина струја во Европа, киловат-час ги чини ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од април следната година се очекува стабилизација на цените на стујата на светските берзи, цела Европа во монетов се соочува со енергетска криза - изјави Марко ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Намалување на цените на електричната енергија може да се очекува од втората половина на април следната година, но тоа намалување е во однос на денешните, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Регулаторната комсија за енергетика и водни услуги Марко Бислимоски денеска ќе заседава со 50-тиот Борд на регулатори на Енергетската заедница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 365 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
сите 420 | | | веќе видена

-На сите треба да им е јасно дека во Македонија има вредности на македонскиот народ и нема што некој од соседна држава да зборува за заштита на свои вредности ...
сите 196 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 368 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во интервју за Алсат , рече дека се чувствува разочаран, но не даде конкретен одговор што се случи со ...
сите 605 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров од утре ќе престојува во дводневна посета на Сојузна Република Германија. Според ...
сите 238 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на неговиот твитер налог упати честитка до новиот канцелар на Германија Олаф Шолц по повод стапувањето на функцијата. -Искрени честитки до ...
сите 144 | | | веќе видена

БГНЕС вчера реашираше остро на честитката од Амбасадата на Руската федерација во Скопје само во Македонија, по повод празникот Св.Климент Охридски. Тоа според ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царинската управа остана без струјата од У-пауер: Компанијата вплеткана во нападот на Бислимовски ги раскинува договорите со државните органи и општините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: