МИСТЕРИЈАТА РАЗРЕШЕНА: Се појави „патникот“ со арапско потекло и има своја приказна


Бугарските медиуми доцна синоќа објавија дека е разоткриена мистеријата зошто има несовпаѓање меѓу списокот на повредени во несреќата во „Пирогов“ и списокот ...
| | веќе видена | слични

Шади Науф ал Салех, мистериозното лице со арапско потекло кое се најде на списокот со преживеани од автобуската несреќа што го достави софиската болница, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

До запалениот македонски автобус на автопатот Струма први стигнаа д-р Бојко Господинов и медицинската сестра Албена Крумова од Итната помош во Перник и почнаа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарската „БТВ“ објави дека момче по име Енес не се качило во опожарениот автобусот на „Беса транс“ и решило да патува за Инстанбул со друга туристичка ...
| | веќе видена | слични

Адем Суат, Пајазитовски Пајазит и Сабри си ги отворија душите и јавно проговорија за несреќата со изгорениот автобус во која нивни најблиски ги загубија ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс“, што се случи на автопатот ...
| | веќе видена | слични

Кадрим Мемеди е името на вториот возач, а неговиот син Бесар ексклузивно за телевизија Алсат даде интервју во кое вели да не се злоупотребува настанот. За ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи неговото име се најде на листата на повредените патници од несреќата на автобусот на „Беса транс“, произлегува дека од клиниката по грешка го внеле на ...
| | веќе видена | слични

Мистериозниот патник со арапско потекло Шади Науф ал Садех, а кој се најде на списокот со преживеани во болницата во Софија, вечерва се јави во редакцијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лице заразено со новиот сој Омикрон на коронавирусот бил на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската Управа за безбедност на пациенти. Лицето беше ...
сите 531 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИСТЕРИЈАТА РАЗРЕШЕНА: Се појави „патникот“ со арапско потекло и има своја приказна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: