Најважен е интензитетот: 40-минутни вежби кои ќе го размрдаат секој ваш мускул


Доколку барате програма со која ќе започнете да вежбате, имаме предлог за вас. Обидете се со сет на вежби во траење од 40 минути кои сигурно ќе го размрдаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова истражување опфатило мажи и жени кои не се занимаваат со физичка активност и открило дека јаделе иста количина храна после тренингот и не се прејадувале, ...
| | веќе видена | слични

Малку се оние кои по првите тренинзи и вежби не се жалат дека имаат воспаление на мускулите и дека ги „боли цело тело“. Професионалните тренери и физијатри ...
| | веќе видена | слични

Упорноста сигурно ќе ви се исплати Се што ви треба е топка за јога, пет минути и сила. И на пат сте да го затегнете задникот. Звучи лесно, но вистината е ...
| | веќе видена | слични

Размислете да исфрлите 50 калории или малку поинаков оброк. Користете ги овие лесни и научно засновани совети за исхраната, за да избегнете стотици калории и ...
| | веќе видена | слични

Дон Саладино е легендарен личен тренер од Њујорк, кој со својата работа им помогнал на голем број ѕвезди да ја достигнат својата врвна физичка форма, пред се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако навистина сакате да изгубите тежина, веќе имате се што ви треба. Да, лесно е да се каже, но тешко да се спроведе во пракса. Зашто, доволни ви се добра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 541 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 306 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес беше домаќин на својот хомолог министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендијас, кој допатува во ...
сите 158 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 151 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најважен е интензитетот: 40-минутни вежби кои ќе го размрдаат секој ваш мускул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: