Топи: „Беса Транс работеше без лиценца под ‘чадорот“ на ДУИ – камен што треба да се отркала во бездната!“


„Артан Груби кажа дека секој камен ќе биде ќе биде превртуван се додека не се најде виновникот на трагедијата, во која умреа 45 патници, враќајќи се од ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство ќе мора да ги провери сите тендери организирани од домашни државни и други правни субјекти на кои победувала компанијата Беса Транс во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Оставки и Спасовски и Бочварски, Беса транс возеле без дозволи, минувале граници и контроли, системот работел за мафијата. Скоро 140 пати автобусот на Беса ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оставки од министрите за внатрешни работи и транспорт и врски побара и денеска ВМРО-ДПМНЕ. Од пастијата обвинуваат дека системот работел за мафијата. Скоро 140 ...
| | веќе видена | слични

Од март годинава, ниту еден професионален возач не полагал испит за да се стекне со уверение, кое ќе му послужи за да добие Сертификат за професионална ...
| | веќе видена | слични

Дали се приведени некои лица во врска со автобуската несреќа во Бугарија, јавноста ќе биде информирана во соодветен момент, рече министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 461 | | | веќе видена

Уште една извонредна видео-најава за бараж пресметката на Македонија со Италија во март следната година за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топи: „Беса Транс работеше без лиценца под ‘чадорот“ на ДУИ – камен што треба да се отркала во бездната!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: