Директорката на Царина призна дека автобусите на „Беса транс“ не биле евидентирани дека излегле од Македонија


Ниту еден од автобусите на „Беса транс“ не бил електронски евидентиран во системот кога ја поминувал границата на Македонија. Системот работел бавно, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
| | веќе видена | слични

Бесрамна е изјавата на владиниот советник Пивоваров кој вината за автобуската несреќа во Бугарија ја префрли врз 45-те изгорени граѓани, кои требало да ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Одговори и одговорност за автобуската несреќа бараат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. На денешната прес конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скандалозна е изјавата на националниот координатор за гранично управување поставен од СДСМ, Владимир Пивоваров, кој е исто така одговорен што автобусот на ...
| | веќе видена | слични

Во партиското соопштение испратено до средствата за јавно информирање од опозициската партија велат дека изјавата на Пивоваров е скандал и прикривање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Срамно е што за СДСМ и владата не е крива корупцијата на институциите во случајот со фаталната сообраќајка, туку починатите што не ја виделе корупцијата. ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на националниот координатор за гранично управување Владимир Пивоваров за Весна Јаневска од ВМРО-ДПМНЕ е практикување на демократијата во стилот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Алтернатива за договориле за програмскиот концепт. Останува да се поделат министерските и директорските места во владата. „Имавме конструктивна средба и ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 364 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 612 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 267 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорката на Царина призна дека автобусите на „Беса транс“ не биле евидентирани дека излегле од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: