Продолжува „црната“ серија за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите


Тимот на Вардар го претрпе петтиот пораз во низа, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје загуби од Пик Сегед со 27:30. Ова е втора победа за Пик Сегед ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Вардар 1961 претрпе уште еден пораз сезонава во Лигата на шампионите овојпат на гостувањето во Германија против Кил. Во редовите на скопските ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Вардар загуби со 32:30 на гостувањето кај Кил во рамките на деветтото коло од групата А во Лигата на шампионите. И во двете полувремиња нашиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тренерот на македонскиот ракометен првак Вардар 1961, Веселин Вујовиќ, ги сумираше импресиите по синоќешниот шести пораз во низа на „црвено – црните“ во Лигата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стратегот на Вардар, Веселин Вујовиќ зборуваше пред медиумите после поразот на Вардар од Кил со 32:30. Вардар не одигра лош натпревар, беше достоен противник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 351 | | | веќе видена

Побитно од броење на денови е да се воспостави канал на комуникација и да се направи план како да се тргне ветото, па ќе се види дали ќе е тоа декември или ...
сите 178 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 399 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 170 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува „црната“ серија за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: