Рангник и Манчестер јунајтед постигнаа договор за соработка до крајот на сезоната


Манчестер јунајтед се договори за соработка со Ралф Рангник до крајот на тековната сезона. Според новинарот на „Атлетик“, Дејвид Орнштајн на Твитер, страните ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Кристијано Роналдо беше човек на одлука на вчерашното дерби на „Олд Трафорд“ каде Манчестер Јунајтед славеше над Арсенал со 3-2. Португалецот беше автор на два ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ралф Рагник вели дека не видел поспремен фудбалер од Кристијано Роналдо и додава дека е подготвен да ја адаптира својата идеја за фудбал за да го извади ...
| | веќе видена | слични

Ралф Ранинг добро ги насмеа новинарите кога доби прашање за наводната клаузула во неговиот договор и бонусот од 10 милиони фунти доколку успее да го донесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот менаџер на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник, покажа дека има смисла за хумор и ги изнасмеа новинарите кои беа присутни на неговата прва ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед до крајот на сезонатава ќе биде предводен од Ралф Рангник кој денеска го имаше официјалноте претставување на „Олд Трафорд“. Германецот ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 301 | | | веќе видена

Операционализирани чекори за враќање на социјалдемократијата кон изворните корени – работничките и синдикалните движења и организации, правата на работниците, ...
сите 370 | | | веќе видена

Барселона од Лигата на шампионите се происти во групната фаза целосно неочекувано. Во група со Баерн, Бенфика и Динамо Киев Каталонците освоија само седум бода ...
сите 106 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 170 | | | веќе видена

На форумот се обратија повеќе сенатори и конгресмени од САД, како и голем број на тематски експерти. Домаќин е поранешниот конгресмен Роберт Питинџер, а на ...
сите 210 | | | веќе видена

Претсеадтелот на Собранието Талат Џафери денеска упати честитка до православни верници на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, граѓани на ...
сите 112 | | | веќе видена

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рангник и Манчестер јунајтед постигнаа договор за соработка до крајот на сезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: