СВР Скопје да ги обезбеди листите на патниците на „Беса Транс”, нареди Јавното обвинителство

Веднаш по денешната прес-конференција на бугарските органи на истрагата во врска со сообраќајната несреќа што се случи завчера на автопатот „Струма“, Основното ...
| | веќе видена | слични

По изјавата на бугарскиот обвинител Сарафов дека недостасува еден патник од запалениот автобус, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зошто четири дена никој не можеше да изврши контрола во седиштето на „Беса Транс“? Зошто во Собранието не се закажуваат пратенички прашања на кои би одговарале ...
| | веќе видена | слични

Експлозија на туби со анхидридна киселина скриени во багажникот е можеби причината за смртта на 45-те патници во автобуската несреќа во Бугарија, пишуваат ...
| | веќе видена | слични

„Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи изгореа за некој да произведува хероин?“, прашува утринава пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Шефот на комисијата за надворешна политика во Собранието Антонио Mилошоски смета дека огромната трагедија во Бугарија е организиран криминал. По објавата на ...
| | веќе видена | слични

Ова е организиран криминал и трагедија, напиша на својот фејсбук-профил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, кој објавувајќи некои бугарски медиуми се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 531 | | | веќе видена

Постигната e начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка, и во тек се консултации околу кадровските решенија и позиции за одговорностите ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 384 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 612 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СВР Скопје да ги обезбеди листите на патниците на „Беса Транс”, нареди Јавното обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: