Мурињо: Знам дека лагите продаваат, но ги замолувам медиумите во Рим да не измислуваат проблеми кои не постојат

По денешната победа, Жозе Мурињо им се обрати и на римските новинари и ги замоли да не измислуваат приказни за да ја нарушат атмосферата во Рома. Италија Пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Рома, синоќа, неочекувано загубија на гостувањето кај Болоња (0-1), во меч во кој главната фигура кај „волчицата“ беше Николо Заниоло, пред се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рома минимално загуби од Болоња со 1:0, на тренерот на „волчицата“ виновни за поразот му се судиите. Мурињо отворено ги критикуваше судиите, а му порача на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kaдровските решенија што ќе ги предложи Алтернатива за министри и заменици министри ќе го чекаат новиот мандатар за да бидат избрани во Собранието. -Владата ...
сите 587 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Метеоролозите за утре најавуваат претежно облачно време со пообилни врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе надминуваат 20 л/м2. На повисоките планини врнежите ...
сите 383 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 313 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање за коментар околу СДСМ и Алтернатива во Владата, ...
сите 287 | | | веќе видена

-Што се однесува до прашањето за договорените ревизии на судските случаи, тоа во нормална држава би требало да е работа на обвинители и судски органи. За жал ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо: Знам дека лагите продаваат, но ги замолувам медиумите во Рим да не измислуваат проблеми кои не постојат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: