Штутгарт победи последен еден месец, Пешевски перфектен


Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 436 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
сите 452 | | | веќе видена

-На сите треба да им е јасно дека во Македонија има вредности на македонскиот народ и нема што некој од соседна држава да зборува за заштита на свои вредности ...
сите 23 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 368 | | | веќе видена

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
сите 94 | | | веќе видена

Денеска ЕСМ треба да достави понуда за купување на електрична енергија кон универзалниот снабдувач ЕВН Хоум на отворениот повик. Министерот за економија ...
сите 282 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во средата упати честитка до новиот германски канцелар Олаф Шолц во која изразува надеж за воспоставување „поцврсти врски“ ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штутгарт победи последен еден месец, Пешевски перфектен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: