„Бустер“ дозата во Франција од викендов ќе биде достапна за сите полнолетни граѓани


Владата се надева дека овој потег ќе помогне во борбата против новиот бран на коронавирусот.Веран на прес-конференција рече и дека временскиот период помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД очекуваат да добијат информации во рок од 2-3 недели за тоа колку се ефикасни достапните вакцини против новиот сој на коронавирус омикрон, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Именувањето на вирусите во медицината може да предизвика главоболки, а кога станува збор за коронавирусот Светската здравствена организација реши да ја следи ...
| | веќе видена | слични

Целиот свет беше вознемирен од веста дека во Јужна Африка е откриен нов вид на корона вирус, варијанта која брзо беше прогласена за загрижувачка и го доби ...
| | веќе видена | слични
18 копии
7 копии

Новата мутација на коронавирусот наречена „омикрон“ има сериозни карактеристики коишто треба да бидат причина за нашата загриженост, вели за „ “, д-р Злате ...
| | веќе видена | слични

-Засилувачката доза на вакцината го зајакнува имунолошкиот систем. Но, не знаеме точно колку долго ќе трае пандемијата. Можеби вакцината треба да се дава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот Ендрју Полард, водачот на тимот кој ја разви вакцината на Астра Зенека против Ковид-19, рече дека таа може многу брзо да се модифицира за да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новот сој откриен во Јужна Африка, кој СЗО го класифицираше како загрижувачки, ќе биде една од темите на Комисијата за заразни болести во понеделник. Дали има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 629 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бустер“ дозата во Франција од викендов ќе биде достапна за сите полнолетни граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: