Приштина бара од Тирана да го информира светот дека „Балканот е под закана од Србија“

Претседателката на Косово, Вјоса Османи и премиерот Албин Курти побараа од претседателот на Албанија, Илир Мета неговата земја да се заложи за промовирање на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Албанија Илир Мета тврди дека премиерот Еди Рама не се консултирал со него за учеството на Албанија во иницијативата „Отворен Балкан“, туку со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иницијативата „Отворен Балкан“, која ја покренаа српскиот претседател Александар Вучиќ, македонскиот премиер Зоран Заев и албанскиот премиер Еди Рама, е обид ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама одговори на критиките дека „Отворен Балкан“ и служи на Србија, велејќи дека Албанија може да го зголеми домашното производство за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Косово, Вјоса Османи вели дека нејзината држава е против иницијативата „Отворен Балкан“, покрената од премиерите на Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Најважните прашања можат да се решат со дијалог, а првиот услов е почитување на договореното. Ја разбираме одлуката на Уставниот суд, но како трета страна која ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Словенија Борут Пахор денеска истакна дека изјавите за промена на границите на Западен Балкан ги загрозуваат мирот и безбедноста во регионот, ...
| | веќе видена | слични

Наспроти Европската Унија, која досега не се изјасни директно по ова прашање, САД имаат став, кој со оглед на утврдените позиции на раководствата на државите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приштина бара од Тирана да го информира светот дека „Балканот е под закана од Србија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: