„Готовината ќе исчезне“: Банката на Англија размислува за државна дигитална валута – бриткоин


Време зa читање: 3 минути Транзицијата кон општество без готовина се забрзува, изјави заменик-гувернерот на Банката на Англија, Џон Кунлиф и повика на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Само неколку дена откако фудбалскиот свет го потресе скандалот околу наводните финансиски малверзации на Јувентус, денеска весникот „Тајмс“ открива дека екипи ...
| | веќе видена | слични

-Блокчејн е монетарен феномен. Самата технологија блокчејн е многу интересна и многу напредна. Се работи за комплот кој во себе содржи економија, комјутерски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Готовината ќе исчезне“: Банката на Англија размислува за државна дигитална валута – бриткоин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: