Интервју со директорката на царинската управа Славица Кутиров


2 копии

Изјавата на националниот координатор за гранично управување Владимир Пивоваров за Весна Јаневска од ВМРО-ДПМНЕ е практикување на демократијата во стилот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вината може да се гледа и во граѓаните кои требале да ја проверат лиценцата на автобусот.Одговорност имаат и граѓаните како што имаат и институциите, изјави ...
| | веќе видена | слични

Остај тоа, кажи дали новинарите бараат лекарско пред да побараат изјава или на жими мајка? Ова е една од реакциите на социјалните мрежи за изјавата на првиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
| | веќе видена | слични

Според Владимир Пивоваров, Национален координатор за гранично управување, одговорноста за трагичната автобуска несреќа која се случи во Бугарија имаат и ...
| | веќе видена | слични

Неверојатно бизарна оценка на близок соработник на премиерот Заев, разузнавач и човек кој е најодговорен за мониторинг и функционирањето на системот за ...
| | веќе видена | слични

Националниот координатор за гранично управување, Владимир Пивоваров, во гостување во емисијата „25 минути“ на Телевизија 24, изјави дека граѓаните кои загинаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 606 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 366 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со директорката на царинската управа Славица Кутиров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: