Наполи оваа сезона ја игра за Марадона, сака да го освои Скудетото во чест на нивната легенда


Калиду Кулибали вели дека би било прекрасно ако Наполи оваа сезона го освои Скудетото и му го посвети на Диего Марадона кој пред точно една година почина. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кога е нешто во знак на Марадона, Неапол е обединет, силен, моќен. На 25.11.2020, четири дена по смртта на Диего Марадона Наполи ја декласираше Рома со 4:0. ...
| | веќе видена | слични

На една година од смртта на големиот Диего Армандо Марадона, клубот кој ја одбележа неговата кариера откри прекрасна статуа во негова чест. Наполи и навивачите ...
| | веќе видена | слични

Наполи набрзина го деласираше Лацио со 4:0, со три гола од седмата до 29. минута во вечер што беше убаво потсетување на една голема фудбалска легенда, Диего ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дријс Мертенс постигна спектакуларен гол во чест на легендата Диего Армандо Марадона, во вечер во која на спектакуларен начин беше промовирана статуата на ...
| | веќе видена | слични

Непосредно пред натпреварот со Лацио, Наполи ја претстави статуата на Диего Марадона на истоимениот стадион во Неапол. Аргентинецот кој почина минатата година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред мечот меѓу Наполи и Лацио кој е во тек имаше прекрасна церемонија во чест на легендарниот Диего Армандо Марадона, а претставена беше статуа на стадионот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 672 | | | веќе видена

Мојата цел е да победам и да го вратам социјалдемократскиот сојуз на победничките шини, изјави вечерва во Тема на денот на Сител Фросина Ременски, кандидат за ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наполи оваа сезона ја игра за Марадона, сака да го освои Скудетото во чест на нивната легенда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: