Американски воен брод вплови во Црното Море, го надгледува руската флота


3 копии

„Додека е во Црното Море, разурнувачот на американската морнарица ќе работи заедно со сојузниците и партнерите на НАТО во регионот, работејќи заедно за да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Објавена е драматична снимка од неодамнешниот пад на воениот авион Ф-35 непосредно по полетувањето од носачот на авиони на британската морнарица. На снимката ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи е објавена видео снимка на која може да се види како еден Ф-35, воен авион во составот на британската морнарица, паѓа во водата веднаш по ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за инцидент што се случил на 17 ноември годинава на британскиот носач на авиони ХМС Квин Елизабет, кој во тој момент се наоѓал некаде во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Останато

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 352 | | | веќе видена

Побитно од броење на денови е да се воспостави канал на комуникација и да се направи план како да се тргне ветото, па ќе се види дали ќе е тоа декември или ...
сите 178 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 398 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 170 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски воен брод вплови во Црното Море, го надгледува руската флота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: