Во експлозијата во рудникот во Русија загинаа 52 лица, меѓу нив и спасувачи


2 копии

Несреќата се случила во рудник за јаглен во областа Кемерово, во руски Сибир, соопштил регионалниот истражен комитет.Во тек е операција за евакуација во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На директорот на рускиот рудник за јаглен „Листважнаја”, Сергеј Махраков, кој е обвинет за кршење на правилата за индустриска безбедност во случајот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражниот комитет, одговорен за тешки кривични дела, најави дека против инспекторите ќе биде поднесен обвинителен акт и дека ќе им биде одреден притвор, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извор од службата за вонредни ситуации рекол вчера дека вкупниот број на жртви во несреќата во рускиот рудник во Кузбас достигнал 52, меѓу кои има и шест ...
| | веќе видена | слични

Инцидентот се случи откако се запали јагленовата прашина во вентилационата шахта , исполнувајќи го окното на сибирскиот рудник со чад, поради што на лице место ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 439 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Уште една извонредна видео-најава за бараж пресметката на Македонија со Италија во март следната година за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во експлозијата во рудникот во Русија загинаа 52 лица, меѓу нив и спасувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: