Чешкиот претседател излезе, па е вратен во болница- позитивен е на ковид

2 копии

Ова го соопштил неговиот кабинет, потврдувајќи ги пишувањата на чешките медиуми, пренесува Ројтерс.Кабинетот соопштил и дека работните обврски на 77-годишниот ...
| | веќе видена | слични

Чешкиот претседател Милош Земан е позитивен на корона вирус и поради тоа церемонијата за назначување на нов премиер ја водеше од посебна кабина направена од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Милош Земан, претседател на Чешка го назначи денеска Питер Фиала за премиер на земјата во замокот во Лани. Земан е позитивен на коронавирус па во замокот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Чешкиот претседател Милош Земан е позитивен на Ковид-19 и се враќа на болничко лекување, само неколку часа откако денеска беше пуштен од здравствената ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 615 | | | веќе видена

Прво треба да се завршат преговорите за парламентарното мнозинство со Алтернатива. Ако тоа се заврши и јавно објави, ќе се направи проценка со стабилно и ...
сите 465 | | | веќе видена

– Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 341 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 214 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 427 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чешкиот претседател излезе, па е вратен во болница- позитивен е на ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: